Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

VERGİ BORÇLARI İÇİN SON TARİH

TORBA YASANIN EV SAHİPLERİNE ETKİSİ NASIL OLACAK?

 

Torba Yasa olarak halk arasında bilinen yeni yasal düzenleme, Gelir İdaresi Başkanlığı'na ait internet sitesinde yayınlandı.

Yürürlüğe yeni giren torba yasa vergi borçlarıyla ilgili beklentileri olanlardan emeklilik bekleyenlere kadar geniş bir kesime hitap ediyor. Bundan ötürü gayrimenkul sahiplerini de yakından ilgilendiren bir takım maddelerin de bu yasal düzenlemede yer aldığı görülmektedir. Yapılan analizlere göre konut kaynaklı vergi borcu olanlarla, diğer borçlarından ötürü mülklerine haciz gelen vatandaşları bu yeni düzenlemedeki maddeler yakından ilgilendirmektedir.

 

Vergi Borcu Olanlar Dikkat!

 

Vergi borcu olan vatandaşlar 1 Aralık 2014 tarihine dek başvuruda bulunarak borçlarını taksitlendirme yaparak veya peşin ödeyerek kapatabilme imkanına sahip olacaklar. Taksitle veya peşin olarak ödeme yapıldığında vatandaşlar verginin tahakkuk etmiş cezasından kurtulmuş olacaklar.


Vergi Borçlusu Ev Sahipleri Umduğunu Bulamadı

 

Diğer taraftan yeni düzenlemede, borçlu vergi mükellefi konumundaki ev sahipleriyle ilgili maddeler de yer alıyor. Maliye Bakanlığı tarafından borçları karşılığında mülklerine haciz uygulanan vatandaşlar borçlarını yapılandırdıkları nispette hacizler kaldırılacak. Bu da yapılandırmayla beraber mülkleri üzerindeki haczin kaldırılmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmış oldu. Bazı istisnalar haricinde borçlunun evi üzerindeki haciz borçların taksitleri tamamlandığında kaldırılmış olacak. 

İstisna da borcu, evinin değerinden düşük olan vatandaşları kapsayacak ve bu kişiler hacizli evinin yerine borcunun değeri kadar başka bir teminat göstererek evin üzerindeki haczi kaldırabilecek. Borca ilişkin haciz, mükellefin yeni gösterdiği teminatın üzerine konulacak. Örneğin 200 bin lira değerindeki evine haciz konan vatandaşın borcu 50 bin lira ise Maliye'ye başvurarak 50 bin lira değerindeki arabasını teminat gösterirse, Maliye'nin kabul etmesi durumunda evi üzerindeki haczi kalkmış ve yeni teminat olarak gösterdiği arabasına haciz uygulanmış olacak.

 

TÜRKİYE EMLAK OFİSİ - "KÂRLI YATIRIMIN DOĞRU ADRESİ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnavutköy Satılık Arsa

 Arnavutköy'de arsa, arnavutköyde sahibinden arsa, arnavutköy arsa fiyatları, arnavutköyde satılık arsa, arnavutköyde sahibinden satılık arsa, arnavutköy sahibinden satılık arsa, arnavutköyde satılık bina, arnavutköyde sahibinden daire, arnavutköy emlakçı, kanal istanbul, 3. havalimanı


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı