Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

Ulaştırma Bakanı açıkladı: Kanal İstanbul V şeklinde olacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Kanal üzerinde 5-6 köprü var. Yine demiryolları da bu köprülerle bağlanmış olacak” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yeni dev projeler konusunda iddialı konuştu: “Öncelikli ve en büyük projemiz şu anKanal İstanbul. Kanal İstanbul’la birlikte tabii bazı projelerin bitmesi, yeni bazı projelerin başlaması demek aslında. O anlamda inşallah çalışmalarımız devam edecek. Bizde proje bitmez” dedi. 

Habertürk'e konuşan Arslan, Doğu ve Güneydoğu’da yeni cazibe merkezleri, Rusya ile ilişkiler, kalkınma hamleleri, dev otoyol projeleri, Kanal İstanbul ve İstanbul’un trafik sorununun çözülmesine ilişkin çok önemli değerlendirmeler yaptı.

‘KINALI’YA UZAYACAK’ 

Bakan Arslan, Kanal İstanbul ilgili gelinen son noktayı şöyle özetledi: “Güzergâhlarla ilgili çalışma artık son aşamaya geldi. Doğrusu çok şey söylenebilir ama kamuoyuna deklare edecek hale getirmemiz lazım. Konsepti ‘V’ şeklinde olacak. Doğu-batı aksında şu an olan ve yeni yollarla birlikte ihtiyaç duyulan yerlere köprü olacak. Görsel olarak ilave köprü diye bir şey yok. O güzergâhta 5 veya 6 köprü var. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Halkalı’dan sonra bir de Kınalı’ya uzatılması var. O kapsamda bir köprü daha gelecek. Yine Yavuz Sultan Selim üzerinden geçen demiryolu da batı aksında bağlanmış olacak. Mesela onun için de bir köprü olacak. Projeyle yakından ilgilenen firmalar var.”

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2006956-bakani-acikladi-kanal-istanbul-v-seklinde-olacak


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı