Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mega projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı

Erdoğan mega projelerdeki son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mega projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

 

Eklenme: 04 Mart 2016, 01:53 / Güncelleme: 04 Mart 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Afrika’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette aralarında Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan'ın bulunduğu gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye hava katacak mega projeler hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

'TÜRKİYE'NİN HAYAT DAMARI'

Yatırımın olmadığı ülkeden hiçbir şey bekleyemezsin. Nitekim biz, en zor anlarda bile, hani krizlerin olduğu dönemlerde bile, yatırımlara hiç ara vermedik. Yatırımlarımızı aynı kararlılıkla devam ettirdik. Şu anda da yine yatırımların aynı kararlılıkla devam etmesi lazım. Çünkü, yatırım varsa istihdam var. Üretim var, rekabet var, büyüme var... Bunların hepsi birbiri ile içiçe. Birbiri ile bağlantılı.Bunlara ara verilirse olmaz. Temennim yine bu konuda da yani kararlı bir şekilde bu işin üzerine gitmek. Yatırımlara ara vermemek. Tam aksine ciddi manada altyapı yatırımlarını bizim hayata geçirmemiz lazım. Mesela benim şu anda en mutlu olduğum şeylerden biri, Yavuz Sultan selim Köprüsü’nün bitmesi olayıdır. Şimdi bu yıl içinde inşallah Yavuz Sultan Selim Köprüsü bittiği anda bu Türkiye için adeta bir hayat damarının devreye alınması olacaktır.

29 Ekim’den önce olacak galiba. Binali Bey’le (Yıldırım) konuştum, biz 29 Ekim diye ilan etmiştik. Daha öne alınabileceğini söyledi. Zaten şu anda son tabliyeyi yerleştiriyorlar. Bu tamamlandığında, dünyaya karşı tam manasıyla bir güvenli liman olacaksınız. Hele hele bir de hızlı trenin de oradan geçmesi, bu esere çok daha farklı bir hava katacak.

AVRASYA TÜNELİ

Avrasya tüneli, o da bitiyor bu yıl içinde. Avrasya Tüneli’nin bitişi de otomobillerin Boğaz’ın altından geçmesi olayı ki, o da yine Türkiye’ye ayrı bir özgüven kazandıracaktır. Bir diğer tarafta da İzmir-İstanbul yolunda da İzmit geçişi, Körfez geçişi var. Körfez geçişi de şu anda iyi bir noktaya geldi. Yani, bu yıl bitmeyebilir ama önümüzdeki yılın başında da Körfez Geçişi bitecek. O da İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek. Tabi bunlar, şehirler arasındaki ilişkiyi güçlendireceği gibi nakliyede de çok daha farklı bir hava oluşturacak.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI

Bu arada üçüncü havalimanının da ilk etabı inşallah 2018’de bitecek. Tüm bunlar Türkiye’nin dünyadaki itibarının daha da artmasını sağlayacak. Havacılıkta şu anda dünyanın zaten ilk 7’si içerisindeyiz. THY, geniş gövdede bayağı güçlü bir filoya sahip...

THY AÇIKLAMASI: GURUR DUYUYORUZ

THY’nin böyle kâr etmesi hayal edilir birşey değildi. Onu yakalamış olması tabi gerçekten çok çok önemli...Bir de tabi kendisi bakım onarımlarını yapar hale geliyor. Sabiha Gökçen’de bir pist daha yapılacak. Allah’ın izniyle tüm sıkıntılara rağmen bu yatırımlarla beraber Türkiye inşallah bu yıl hele bir de 4’ün üzerinde büyümesi halinde inanıyorum ki 2017-2018 çok daha farklı olacaktır. Yani ben herhangi bir endişeye yer olmadığına inanıyorum. Yeter ki biz hep beraber özgüven içerisinde olalım. Birilerinin dedikodularına vesairesine hiç aldırmayalım. İşte savunma sanayiinde yapılanlar ortada. Özel sektörde bile şu zırhlı taşıyıcılarda yapılan üretimler hakikaten göz kamaştırıcı.Gurur duyuyoruz.

 


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı