Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

ATATÜRK HAVALİMANI'NIN AKIBETİ NE OLACAK?

ATATÜRK HAVALİMANI'NIN AKIBETİ NE OLACAK?

Arnavutköy'de inşaatı devam eden ve 2018 yılında tamamlanması beklenen 3. Havalimanın ardından Yeşilköy'de yer alan Atatürk Havalimanı'nın tarifeli uçuşlara kapanacağı açıklandı.

Arnavutköy ilçesi sınırlarında yer alacak olan ve yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli birbirinden bağımsız 6 piste sahip yeni havalimanının ihalesini 3 Mayıs 2013 tarihinde 22 milyar 152 milyon Avro'luk teklifle Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa Ortak Girişim Grubu kazanmıştı. 7 Haziran 2o14 tarihinde temeli atılan havalimanının faaliyete geçmesinin ardından Atlanta Havalimanı'nı geride bırakarak dünyanın en yüksek kapasiteli havalimanı olması ön görülmektedir. 25 yıl boyunca bu ortaklık tarafından işletilecek olan havalimanının 2017 yılında ticari uçuşlara başlaması ve inşaat tamamlandıktan sonra 500 uçak kapasiteli bir aprona sahip olması planlanmaktadır.

İhalenin ilk gününden itibaren yeni havalimanının devreye girmesiyle birlikte Atatürk havaalanının akıbetiyle ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmaktaydı. Son olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal konuyla ilgili açıklama yaptı. Birdal, “3. havalimanı açıldıktan sonra Atatürk Havalimanı'ndan tarifeli seferler yapılmayacak.” dedi. Buna göre Atatürk Havalimanı'nın mevcut alanında herhangi bir küçültme yapılmayacak ve bu alanda havacılık sektöründe ait farklı fonksiyonlarda kullanım gerçekleştirilecek. Florya Sosyal Tesisleri'nde açıklama yapan Birdal sözlerine şu şekilde devam etti: “Şirketler burada kalmayı istedikleri sürece bakım onarım hangarları, kargo faaliyeti devam edecek. Atatürk Havalimanı'nın mevcut alanında herhangi bir küçülme olmayacak. Atatürk Havalimanı, havacılık sektöründe farklı fonksiyonlar için kullanılabilir. Dünyada havacılık fuarlarının yapıldığı çok büyük yerler var, neden İstanbul bunlardan birisi olmasın.”


TÜRKİYE EMLAK OFİSİ - "KÂRLI YATIRIMIN DOĞRU ADRESİ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnavutköy Satılık Arsa

 Arnavutköy'de arsa, arnavutköyde sahibinden arsa, arnavutköy arsa fiyatları, arnavutköyde satılık arsa, arnavutköyde sahibinden satılık arsa, arnavutköy sahibinden satılık arsa, arnavutköyde satılık bina, arnavutköyde sahibinden daire, arnavutköy emlakçı, kanal istanbul, 3. havalimanı


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı