Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

ARSA YATIRIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - ARAŞTIRMA SÜRECİ

ARSA YATIRIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - ARAŞTIRMA SÜRECİ

 

Arsa yatırımı yapmak yıllardır halkımız tarafından en çok rağbet gören ve yatırımcısına da en fazla getiriyi sağlayan yatırım araçlarının başında gelir. Risk katsayısının düşük olması ve özellikle gelişen bölgelerdeki arsaların yıllar içerisinde yaptığı yüksek primler birikimlerini değerlendirmek isteyenleri ilk tercih olarak arsa almaya yönlendirmiştir. İstanbul gibi gelişimin hızlı bir şekilde devam ettiği, her geçen gün yeni projelerin hayata geçirildiği bir metropolde de yatırım fırsatlarının sürekliliği dikkati çekmekte ve arsaya yatırım yapmak isteyenleri teşvik etmektedir. Ne kadar karlı bir yatırım aracı olsa da arsa alırken de üzerinde durulması gereken birtakım önemli noktalar bulunmaktadır. Bu yazımızda da parasını arsa alarak değerlendirmek isteyen bir yatırımcının dikkat etmesi gereken başlıca unsurları ele alacağız.


Araştırma Süreci

 

İlk olarak yapılacak yatırımın hangi bölgelerde hayata geçirileceğine karar vermek gerekiyor. Bunu yaparken çeşitli noktaları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bunlardan biri gelişim akslarında kalan bölgelere yoğunlaşmak olmalı. İstanbul sınırları içerisinde yatırım yapılacaksa kişi hangi bölgelerde daha yoğun bir şekilde gelişim yaşanacağını araştırıp karar vermeli. Projelerin gerçekleşeceği, göçün yaşandığı ve gelişime açık kısımlara odaklanılmalı. Devlet tarafından hayata geçirilecek otoyol, köprü, yaşam alanları, havaalanı, vs. gibi projelerin yer alacağı bölgelere yapılacak yatırımın ortaya çıkacak gelişmelerle sağlayacağı prim çok daha yüksek olacaktır.

 

Yatırımcının değerlendirmesi gereken diğer bir önemli nokta da yatırımın kısa vadeli mi uzun vadeli mi düşünüleceğidir. Kısa vade 1 yıla kadar, uzun vadeli yatırım ise 1 yıldan daha uzun süre beklenecek olan yatırımlardır. Özellikle gayrimenkul ve inşaat gelişimleri beklentisinin yoğun olduğu bölgelerdeki yatırımlar kısa vadede de ciddi kazançlar sağlamaktadır.

 

Ek olarak iş ve istihdam anlamında artışların yaşandığı ticari bölgelerde de çalışan insanların oluşturacağı konut talebi de bölgedeki arsaların değer kazanmasına yol açacaktır. Sanayi ve hizmet sektöründeki çalışan sayısının arttığı bölgeler kısa ve uzun vadeli yatırımcılara hitap etmektedir.

 

Turizm faaliyetlerinin artış gösterdiği ve yerli-yabancı turistlerin rağbet ettiği bölgelerde de özel sektörün gelişimiyle beraber gayrimenkul piyasasında hareketlilik yaşanacaktır. Hem turistik tesislere hem de istihdamın oluşturduğu konut ihtiyacına yönelik çalışmalar arsa yatırımcısına kazanç sağlayacaktır.

 

Son yıllarda İstanbul'da yatırımcısına en çok kazandıran ve gerçekleştirilmesi planlanan Kanal İstanbul, Yeni Şehir, 3. Havalimanı gibi projeleriyle ön plana çıkan Arnavutköy ilçesi bu yönüyle en ideal bölgelerden biri olarak göze çarpmaktadır. Yıllar içerisinde gerçekleşecek projeleriyle de bugün yatırım yapan kişilerin çok yüksek kazançlar sağlayacağı ön görülmektedir. 

 

TÜRKİYE EMLAK OFİSİ - "KÂRLI YATIRIMIN DOĞRU ADRESİ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnavutköy Satılık Arsa

 Arnavutköy'de arsa, arnavutköyde sahibinden arsa, arnavutköy arsa fiyatları, arnavutköyde satılık arsa, arnavutköyde sahibinden satılık arsa, arnavutköy sahibinden satılık arsa, arnavutköyde satılık bina, arnavutköyde sahibinden daire, arnavutköy emlakçı, kanal istanbul, 3. havalimanı


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı