Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

ARNAVUTKÖY YÖNETİM VE YAŞAM MERKEZİ'NİN TEMELİ ATILDI

ARNAVUTKÖY YÖNETİM VE YAŞAM MERKEZİ'NİN TEMELİ ATILDI


İstanbul'un yükselen yıldızı olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Arnavutköy ilçesinde yeni bir projenin daha hayata geçirilmesine başlandı. Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan ve toplamda 83 bin m2 alan üzerine inşa edilecek olan Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi'nin temel atma töreni Taşoluk Yeşil Cami yanında düzenlendi. İçerisinde; Belediye ve Meclis Binası, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Tesisi, Hükümet Konağı, Kültür ve Sanat Merkezi, Nikah ve Düğün Sarayı, Alışveriş ve Ticaret Merkezleri'nin yer alacağı Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi'nin ilk etabına ait temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Cumhuriyet döneminde inşa edilen en büyük camilerden biri olan Taşoluk Yeşil Camii'nin yanında bulunan arazi üzerinde yükselecek olan projenin temel atma törenine TOKİ Başkanı Ergün Turan, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Ünal Kaçır, Harun Karaca, Arnavutköy Kaymakamı Fikret Kasım Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

 

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı tarafından açılış konuşması yapılırken kendisi emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Başkan Baltacı; “ Bu bizim hayalimizdi. Bu sürece yakından şahit olanlar bilirler. Çok gayret sarfedildi. Çok emek sarfedildi. Maliyet açısından çok büyük olan bu projenin yapımı esnasında; bazı anlar geldi, umutsuzluğa kapıldık. Acaba olur mu, olmaz mı? Çünkü süreç içerisinde bir takım engellerle karşılaşılması mukadder. Ama şükürler olsun Rabbimize bunları vazifeli, yetki sahibi siyasi büyüklerimizin desteği ile aştık. Bugün buradaki bu emek, elbirliği ile sağlanmış büyük bir hizmettir. Öncelikle bu hizmetin temelinin atılması aşamasına gelmesi hususunda Rabbime nihayetsiz şükürler ediyorum.” dedi.

 

Ciddi bir yatırım maliyetine sahip olacak projeyle beraber, yapılması planlanan bina, özel hastane ve ticaret alanlarıyla birlikte yaklşaık olarak Arnavutköy'e birkaç yıl içerisinde 200 trilyonluk bir yatırımın yapılacağı belirtildi.

 

83 bin metrekarelik alanıyla eşi olmayan bu büyük projenin 600 iş günü sonunda teslim edilmesi bekleniyor. Bölgesindeki arsa ve arazilere değer katan bu proje tamamlanmasının ardından yatırımcısının yüzünü güldüreceğe benziyor.

 

TÜRKİYE EMLAK OFİSİ - "KÂRLI YATIRIMIN DOĞRU ADRESİ"

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnavutköy Satılık Arsa

 Arnavutköy'de arsa, arnavutköyde sahibinden arsa, arnavutköy arsa fiyatları, arnavutköyde satılık arsa, arnavutköyde sahibinden satılık arsa, arnavutköy sahibinden satılık arsa, arnavutköyde satılık bina, arnavutköyde sahibinden daire, arnavutköy emlakçı, kanal istanbul, 3. havalimanı


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı