Kanal İstanbul Arapça
Temo Gayrimenkul ATV | İş Dünyası Programında
Arnavutköy 3. Havalimanı Projesi
Arnavutköy Belediyesi Tanıtım Filmi
Kategoriler
Döviz Kurları
AlışSatış
USD5,63165,6417
EURO6,33406,3454
Emlak Arıyorum

İstediğiniz Emlak tipini iletin En kısa sürede bulalım...

60 ADET EĞİK ASKI HALATIN MONTAJI YAPILDI

3. Boğaz Köprüsü Projesi'nde çelik tabliyelerin konulması işlemiyle birlikte köprüyü taşıyacak iki sistemden biri olan eğik askı halatlarının montaj işlemleri tüm hızıyla devam ediyor.Toplam 60 adet eğik askı halatın montaj işlemleri sona erdi.  


ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda köprü yapım çalışmasında artık eğik askı halatlarının montaj işlemleri yapılıyor. Haziran ayında 24 adet eğik askı halatın montaj işlemi tamamlandı, 15. çelik tabliyenin konulmasıyla montajlanan toplam eğik askı halat sayısı 60'a yükselmiş oldu. 

Eğik askı halatları ana açıklıktaki 44 çelik tabliyenin asılmasında kullanılacak olan bir askı sistemi olduğunu hatırlatan Şantiye saha şefi, "15. çelik tabliyenin konulmasıyla montajlanan eğik askı halatlar, 315 milimetre ile proje dahilindeki çapı en geniş duct'lara sahip olan halatlar. Dolayısıyla içlerindeki büklüm sayılarıda diğer halatlara göre daha fazla...Proje dahilinde bu çapa sahip olan duct'ların büklüm sayısı 151 adet olarak tasarlandı. 8.eğik askıyı bitirdiğimizde 141 adet büklüm sayısı ile projedeki en fazla büklüm sayısını içeren 3.eğik askıyı da tamamlamış olacağız. Ayrıca proje kapsamında uzunlukları en fazla 597 metreye kadar çıkacak olan eğik askı halatlarda, bu aşamada ana açıklık tarafında yaklaşık 280 metre uzunluğa erişmiş olacağız." dedi. 

Proje kapsamındaki 44 çelik tabliyeye bağlanacak 176 adet eğik askı halat, ana halatla birlikte köprüyü taşıyacak. 

Toplam ağırlığı 8787 ton olan, eğik askı halatlarının uzunlukları ise 154 ile 597 metre arasında değişiyor. Çapları 225 ile 315 milimetre olan ductların içinde yer alan halatların toplam büklüm uzunluğu 6500 kilometreye kadar ulaşıyor. Her bir büklüm içinde çapı 5.2 milimetre olan, 7 adet tel bulunuyor.


TÜRKİYE EMLAK OFİSİ - "KÂRLI YATIRIMIN DOĞRU ADRESİ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnavutköy Satılık Arsa

 Arnavutköy'de arsa, arnavutköyde sahibinden arsa, arnavutköy arsa fiyatları, arnavutköyde satılık arsa, arnavutköyde sahibinden satılık arsa, arnavutköy sahibinden satılık arsa, arnavutköyde satılık bina, arnavutköyde sahibinden daire, arnavutköy emlakçı, kanal istanbul, 3. havalimanı


İlgili Diğer Haberler

THY yolcularını uyardı, 6 Nisan'a büyük taşınma başlıyor
Kanal İstanbul için dev adım! Protokol imzalandı
Kanal İstanbul’da kazı zamanı